Σπάχια: Αξιζε την νίκη ο Παναθηναϊκός

23:22 2/2/2012 - Πηγή: Sport.gr
Ο κροάτης τεχνικός των τούρκων τόνισε πως οι πρωταθλητές Ευρώπης ήταν καλύτεροι από την ομάδα του και άξιζαν την νίκη, ενώ στην συνέχεια ανέλαβε την ευθύνη για την εμφάνιση της ομάδας του."Ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος από εμάς. Άξιζε τη νίκη. Ζητάω "συγγνώμη" για την εμφάνισή μας κι απ' τον κόσμο. Είναι δύσκολο να περιγράψω τι συνέβη. Προετοιμαστήκαμε επί 3 ημέρες γι' αυτή την αναμέτρηση κι ένα πράγμα στο
οποίο συμφωνήσαμε ήταν να μη δεχτούμε εύκολο καλάθι.Αλλά δεν κάναμε ούτε ένα φάουλ μέχρι το 2-11. Δεχτήκαμε εύκολα καλάθια μέσα απ' τη ρακέτα. Δεν κάναμε ούτε ένα φάουλ στα πρώτα 6 λεπτά. Στη δεύτερη περίοδο προσπαθήσαμε να παίξουμε ως ομάδα. Αλλλά είναι δύσκολο να ανατρέψεις σκορ με τον Παναθηναϊκό.Μόλις 7 βολές είναι οδυνηρό για μία ομάδα όπως η Φενέρ. Σε αντίθεση με τα πολλά φάουλ που έδωσαν σε βάρος μας οι διαιτητές. Η ευθύνη είναι δική μου κι ζητάω συγγνώμη γι' αυτό. Δεν έχουμε τίποτα να χάσουμε. Θα δώσουμε τον καλύτερο εαυτό μας και θα παλέψουμε", είπε ο Σπάχια.