Στην 6η θέση ο Αστέρας

Στο γήπεδο της Τρίπολης, Αστέρας και Πανιώνιος αγωνίστηκαν χωρίς ιδιαίτερο κίνητρο. Ο Αστέρας είχε ούτως ή άλλως χάσει το τρένο των πλέι οφ, ενώ οι κυανέρυθροι εξασφάλισαν και μαθηματικά την παραμονή τους στην κατηγορία, με το 1-1 που έφεραν με την Ξάνθη, την προηγούμενη αγωνιστική.Πάντως, οι γηπεδούχοι έδειξαν μεγαλύτερη διάθεση και τελικά ανταμείφθηκαν με ένα γκολ
στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου. Ο Εγκον έστρωσε εξαιρετικά την μπάλα με το στήθος στον Μπακασέτα, ο οποίος με δυνατό μονοκόμματο σουτ έκανε το 1-0.Ηταν προφανές πως ο Αστέρας ήθελε να αποχαιρετήσει με νίκη τον κόσμο του, στο τελευταίο ματς του φετινού πρωταθλήματος και πράγματι τα κατάφερε.Η ομάδα του Σάκη Τσιώλη ήταν καλύτερη από τον Πανιώνιο και κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά της στο 69ο λεπτό, με ένα καταπληκτικό γκολ του Ράγιος.Με αυτό το υπέροχο τέρμα ο Αστέρας σφράγισε τη νίκη του και παράλληλα την έκτη θέση στο βαθμολογικό πίνακα. Η ομάδα του Σάκη Τσιώλη κέρδισε έτσι τον άτυπο τίτλο της καλύτερης επαρχιακής ομάδας και φυσικά... καραδοκεί, καθώς αν κάποια από τις ομάδες που θα παίξουν στα πλέι οφ, δεν καταφέρει τελικά να πάρει την αδειοδότηση της UEFA, τότε δεν αποκλείεται οι ακρίτες να κερδίσουν μία θέση στην Ευρώπη.