Τα πήρε στο... κρανίο ο Φάμπρι

Η οπισθοχώρηση των πρασίνων και τα πολλά λάθη που έκαναν στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα και είχαν ως αποτέλεσμα να δεχθουν την ισοφάριση από τον Πανθρακικό εξόργισαν τον Φάμπρι, ο οποίος καταφέρθηκε εναντίον των ποδοσφαιριστών του!Ο Γαλιθιάνος τεχνικός αφού τα... έχωσε στους παίκτες του με τη λήξη του ματς, με τον Ζέκα να είναι αυτός που τα άκουσε περισσότερο έκανε δηλώσεις στην κάμερα του συνδρομητικού.Οταν ρωτήθηκε για την εξήγηση της ισοπαλίας, τόνισε όντας σε έξαλλη κατάσταση: "Η εξήγηση είναι ότι είναι ένας αγώνας στον οποίο προηγείσαι. Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία από τους
παίκτες ότι είμαστε άσχημα ψυχολογικά ή ότι είμαστε αυτό ή εκείνο.Οι ποδοσφαιριστές είναι επαγγελματίες και πρέπει να αφήνουν τη σάρκα τους μέχρι το τελευταίο λεπτό στον αγωνιστικό χώρο. Εμείς εξαφανιστήκαμε από τον αγώνα μέχρι το τελευταίο λεπτό (σ.σ. εννοώντας, προφανώς, μετά το 1-0) και αυτό δεν το βλέπω λογικό.Οι παίκτες πρέπει να κοιτάξουν τον εαυτό τους, να κάνουμε ανάλυση σε προσωπικό και συλλογικό επίπεδο για να δούμε τι συμβαίνει εδώ πέρα".