Τρίτη σερί ισοπαλία για Ιντερ, 3-3 με την Πάρμα

Μετά από ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι, η Ιντερ έμεινε στο ισόπαλο 3-3 με την Πάρμα στο Τζιουζέπε Μεάτσα, στον αγώνα που έριξε την αυλαία της 15ης αγωνιστικής της Serie A. Τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία για την ομάδα του Ματσάρι, δεύτερη συνεχόμενη για το συγκρότημα του Ντοναντόνι.Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους, αφού μόλις στο 11' άνοιξαν το σκορ. Μετά από πάσα του Μαρκιόνι, ο Σανσόνε νίκησε τον Χαντάνοβιτς και
έκανε το 1-0 για την Πάρμα.Στην συνέχεια, η Ιντερ αύξησε την πίεση της και κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση στο 44'. Μετά από παράλληλη σέντρα του Τζόναθαν από δεξιά, ο Παλάσιο με προβολή από κοντά έκανε το 1-1.Εκεί που όλα έδειχναν ότι οι δύο ομάδες θα πήγαιναν στα αποδυτήρια ισόπαλες με 1-1, ο Χαντάνοβιτς έκανε τραγικό λάθος, έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του μετά από σέντρα του Παλέτα και ο Παρόλο δεν δυσκολεύτηκε σε κενή εστία να δώσει εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του Ντοναντόνι.Το συγκρότημα του Ματσάρι ξεκίνησε πολύ δυνατά το δεύτερο μέρος και κατάφερε μέσα σε δύο λεπτά (54'-56') να κάνει την ανατροπή!Στο 54', μετά από σέντρα του Αλβαρεζ από αριστερά, ο Παλάσιο νίκησε με κεφαλιά τον Μιράντε και ισοφάρισε σε 2-2, ενώ στο 56' ο Γκουαρίν έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Λουκαρέλι, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα των παρμέντσι, για το 3-2 των νερατζούρι.Ωστόσο, οι πανηγυρισμοί των μιλανέζων δεν κράτησαν πολύ, αφού η Πάρμα βρήκε τον τρόπο να ισοφαρίσει τρία λεπτά μετά! Μετά από παράλληλη σέντρα του Γκόμπι, ο Σανσόνε νίκησε τον Χαντάνοβιτς μέσα από την περιοχή και με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έκανε το 3-3.Στην συνέχεια, η Πάρμα είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, ήταν πιο απειλητική, ωστόσο η Ιντερ ήταν αυτή που... άγγιξε το 4-3 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Μιράντε απέκρουσε ενστικτωδώς το σουτ του Καμπιάσο από το ύψος του πέναλτι!Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 15ης αγωνιστικής:Παρασκευή (6/12)Μπολόνια - Γιουβέντους 0-2 (12' Βιντάλ, 90' Κιελίνι)Σάββατο (7/12)Λιβόρνο - Μίλαν 2-2 (26' Σιλιγκάρντι, 58' Παουλίνιο - 7', 83' Μπαλοτέλι)Νάπολι - Ουντινέζε 3-3 (38', 41' Πάντεφ, 71' Ντζεμαϊλί - 45' αυτ. Φ. Φερνάντες, 70' Μπ. Φερνάντες, 80' Μπάστα)Κυριακή (8/12)Ρόμα - Φιορεντίνα 2-1 (7' Μαϊκόν, 67' Ντέστρο - 29' Βάργκας)Σασουόλο - Κιέβο Βερόνα 0-1 (55' Τερό)Ελλάς Βερόνα - Αταλάντα 2-1 (82' Χουανίτο, 87' πέν. Ζορζίνιο - 42' Ντένις)Σαμπντόρια - Κατάνια 2-0 (54' Εντερ, 77' Γκαμπιαντίνι)Κάλιαρι - Τζένοα 2-1 (76', 90'+2' Σάου - 16' Τζιλαρντίνο)Τορίνο - Λάτσιο 1-0 (19' Γκλικ)Ιντερ - Πάρμα 3-3 (44', 54' Παλάσιο, 56' Γκουαρίν - 11', 59' Σανσόνε, 45'+1' Παρόλο)