Ξέσπασε στη Ράγιο η Ρεάλ

Δύο συνεχόμενα ματς χωρίς γκολ και χωρίς νίκη είναι πολλά για μια ομάδα της ποιότητας της Ρεάλ. Οι μαδριλένοι επέστρεψαν στις νίκες και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο, συντρίβοντας με 6-2 τη Ράγιο Βαγιεκάνο που έκανε το λάθος να προηγηθεί... Συγκεκριμένα, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις λίγα δευτερόλεπτα μετά τη σέντρα, με γκολ του Μίτσου. Η Ρεάλ ζορίστηκε μέχρι το 40΄, αλλά με δύο γκολ
στο φινάλε του ημιχρόνου από τους Ρονάλντο και Ιγκουαϊν πήγε στην ανάπαυλα έχοντας ανατρέψει το σκορ.Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ακόμα πιο χορταστικά, με τη Ρεάλ να κάνει το 3-1 με πέναλτι του Ρονάλντο, τη Ράγιο να μειώνει σε 3-2 ξανά με τον Μίτσου στο 55' και να ελπίζει ακόμα περισσότερο, με την αποβολή του Ντι Μαρία στο 57'.Ακόμα και με 10 παίκτες, όμως, η Ρεάλ έδειξε με εμφατικό τρόπο ότι δεν ήταν διατεθειμένοι να αφήσει κι άλλους βαθμούς. Στο 67΄ο 18χρονος αμυντικός Ράφαελ, που αποκτήθηκε το καλοκαίρι ύστερα από εισήγηση του Ζιντάν από τη Λανς,  έκανε το 4-2. Μπενζεμά στο 73' και Ρονάλντο στο 84' διαμόρφωσαν το τελικό 6-2.