Superleague 2012 – 2013 | Αποτελέσματα | 6η Αγωνιστική

22:54 7/10/2012 - Πηγή: Neolaia

Με σβηστές μηχανές συνέχισε τις νίκες του ο Ολυμπιακός. 6Χ6 με νίκη επί του Αστέρα 1-0, με σκόρερ τον Χολέμπας.

Ασταμάτητος ο Πανιώνιος επικράτησε με 1-2 του ΠΑΣ στα Γιάννενα. Γουνδουλάκης (36’) και Λαμπρόπουλος (71’) οι σκόρερ των «κυανέρυθρων», προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι με τον Ίλιτς στο δεύτερο λεπτό του αγώνα

Στην Ξάνθη, χαμόγελα ξανά για

τον Παναθηναϊκό, ο οποίος επικράτησε με 1-2. Σκόρερ ο Χριστοδουλόπουλος, ενώ μπροστά είχε βάλει τους Ακρίτες ο Μαρκόφσκι.

Στο Βικελίδης, ο διασυρμός τους Άρη δεν έχει τέλος. Έχασε ξανά αυτή τη φορά από τον Πλατανιά με 0-2. Σκόρερ για τους φιλοξενουμενους ήταν ο Κάλαϊτζιτς στο 37′ και ο Ουντότζι στο 66′. Ιστορικό διπλό για τους νεοφώτιστους, καθώς είναι το πρώτο τους στα «μεγάλα σαλόνια».

Στο ΟΑΚΑ, η ΑΕΚ δεν κατάφερε ξανά να κερδίσει παρά το γεγονός ότι ήταν (και πάλι) καλύτερη! Βενέτης και Παυλής οι σκόρερ.

Στη Βέροια, η τοπική ομάδα ήρθε ισόπαλη 2-2 με τον Ατρόμητο. Η «βασίλισσα του Βορρά» ήταν η καλύτερη ομάδα στο γήπεδο, χάνοντας πολλές ευκαιρίες, ωστόσο, οι Περιστεριώτες είχαν το υπέρ τους 2-0 μέχρι το 89’. Σε εκείνο το λεπτό είναι που αποδόθηκε η… δικαιοσύνη, καθώς οι γηπεδούχοι αρχικά με τον Καφέ και λίγα δευτερόλεπτα μετά με τον Μπαργκάν, έφτασαν σε μία απίστευτη ισοπαλία

Στην Κρήτη ΟΦΗ και ΠΑΟΚ ήρθαν ισόπαλοι με 1-1. Ο Παπάζογλου (8’), έβαλε μπροστά την ομάδα του, κόντρα στην… πρώην, ενώ ο Φωτάκης (18’) έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Γλύκου, ο ΠΑΟΚ, για ένα ημίχρονο, στη φάση που ο ΟΦΗ, έχασε πέναλτι με τον Σίσιτς.