ΓΑΛΛΙΑ | Στο τέλος η Ναντέρ, με σούπερ Μπάινκς η Γκραβελίν

Η Γκραβελίν αν και δύσκολα έκαμψε τελικά την αντίσταση της Ροάν με 68-58 έχοντας τον Μπανκς σε μεγάλα κέφια, ενώ σπουδαία εκτός έδρας νίκη πήρε η Ναντέρ απέναντι στη Σολέ με 71-72.

Η Γκραβελίν κατάφερε από την αρχή να βρει τα πατήματά της και τον ρυθμό της, αλλά η Ροάν δεν την άφηνε να ξεφύγει στο σκορ και έτσι η αναμέτρηση έγινε «θρίλερ». Τελικά η Γκραβελίν είχε καλύτερες επιλογές στην τελευταία περίοδο και έφτασε στη νίκη με 68-58. Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Ντουάιτ Μπάινκς με 25 πόντους.

Από την Ροάν ξεχώρισε ο Στίβεν Γκρέι με 17 πόντους, ενώ ο πρώην "ερυθρόλευκος" Ματ Χάουαρντ είχε οκτώ πόντους.

Η Ναντέρ έδειξε από το πρώτο δεκάλεπτο τις διαθέσεις της, αλλά από εκεί και έπειτα η Σολέ ισορρόπησε το ματς και οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ. Τελικά εκείνη που χαμογέλασε ήταν η Ναντέρ που έφυγε από την έδρα της Σολέ με τη νίκη με 71-72. Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Ντέιβιντ Λάιτι με 15 πόντους. Από την Σολέ οι Σλότερ, Ρούντι Γκόμπερτ και Εμπο Καρλ είχαν από 14 πόντους.