Με οδηγό τον Τέιλορ

Η Καβάλα μπήκε με φόρα στο παρκέ το πρώτο δεκάλεπτο και έφτασε να προηγείται με 9-3 στο τρίτο λεπτό της αναμέτρησης με καλάθι του Σίμτσακ.
Το Περιστέρι όμως έκανε την αντεπίθεσή του και με βολή του Πάσαλιτς ισοφάρισε (14-14) στο 8' και με λέι απ του Παπαντωνίου, 30 δευτερόλεπτα πριν από το τέλος του δεκαλέπτου διαμόρφωσε το 16-18 της πρώτης περιόδου.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο το Περιστέρι

συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και διατηρούσε το μικρό προβάδισμα. Στο 14' η ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη έφτασε και στο +6 (23-29) με καλάθι του Χάρη Γιαννόπουλου αλλά τα δεδομένα άλλαξαν τέσσερα λεπτά αργότερα. Οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά στο σκορ (32-31) με καλάθι του Στεφανίδη και με τρίποντο του Καραποστόλου στην εκπνοή του ημιχρόνου διαμορφώθηκε το 40-35.
Στην επανάληψη η Καβάλα πήρε τον έλεγχο του αγώνα και από νωρίς έδειξε τις διαθέσεις της. Στο 26' με τρίποντο του Πάσαλιτς, η διαφορά έφτασε στο +12 (57-45) και το υπόλοιπο της περιόδου συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό.
Η τελευταία περίοδος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα για την Καβάλα που δεν επέτρεψε στο Περιστέρι να την απειλήσει και σχετικά εύκολα έφτασε στο τελικό 81-67.

Δεκάλεπτα: 16-18, 40-35, 63-52, 81-67

Καβάλα (Πρίφτης): Πάσαλιτς 9 (2), Αγγελόπουλος 8, Τέιλορ 18 (3), Στεφανίδης 17 (5), Καραποστόλου 12 (4), Σίμτσακ 7,Ο’Μπράιαντ 8, Κοστόφ 2.

Περιστέρι (Πεδουλάκης): Παπαντωνίου 7 (1), Καυκής 9 (1), Ψαρόπουλος, Γιαννόπουλος 18 (2), Μανολόπουλος 12 (1), Έντουαρντς 17, Μίτροβιτς, Γιόβοβιτς 4