ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | Ούκιτς: "Δεν βάλαμε τα σουτ που έπρεπε..."

Η μεγάλη αστοχία ήταν το βασικό πρόβλημα του Παναθηναϊκού, σύμφωνα με τον Ρόκο Λένι Ούκιτς, ο οποίος εξήγησε ότι αν έμπαιναν μερικά από τα ελεύθερα σουτ των παικτών του Πεδουλάκη τότε τα πράγματα ενδεχομένως να ήταν διαφορετικά, στάθηκε στα τρία φάουλ του Διαμαντίδη, ενώ ισχυρίστηκε ότι η Μπαρτσελόνα "αποδείχθηκε καλύτερη"...

"Στο πρώτο δεκάλεπτο ήμασταν κακοί, στο δεύτερο προσπαθήσαμε να επιστρέψουμε από την άμυνα, αλλά δεν βάλαμε τα σουτ που έπρεπε", τόνισε αρχικά ο Κροάτης

γκαρντ των "πράσινων".

Για το αν τους επηρέασαν τα τρία φάουλ του Διαμαντίδη στην αρχή: "Σίγουρα μας επηρέασαν, δεν είναι το ίδιο να παίζεις χωρίς τον Δημήτρη. Μέσα σε όλα η Μπαρτσελόνα σκόραρε 28 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο.

Η Μπαρτσελόνα είναι ταλαντούχα ομάδα. Αποδείχθηκε καλύτερη στα πέντε παιχνίδια. Μετά το 2-1 της σειράς, δεν καταφέραμε να προηγηθούμε στο σκορ. Αλλά και πάλι αν στο τέταρτο δεκάλεπτο απόψε βάζαμε κάποια σουτ, θα είχαμε καλύτερες πιθανότητες να διεκδικήσουμε τη νίκη".