Δύσκολα στην 4άδα της Βιέννης ο Μεντβέντεφ

Ο Ντανιίλ Μεντβέντεφ συνάντησε σθεναρή αντίσταση από τον συμπατριώτη του, Κάρεν Χατσάνοφ, αλλά κατάφερε να περάσει στα ημιτελικά του τουρνουά της Βιέννης και συνεχίζει την προσπάθεια υπεράσπισης του τίτλου του.

Ο Ρώσος τενίστας, επικεφαλής του ταμπλό και Νο3 στην παγκόσμια κατάταξη, χρειάστηκε τρία σετ για να πάρει τελικά τη νίκη με 6-3, 3-6, 6-3 και περιμένει στον αυριανό (28/10) ημιτελικό το νικητή της αναμέτρησης ανάμεσα

στον Στέφανο Τσιτσιπά και τον Κροάτη Μπόρνα Γκόγιο.

Αγωνιστικά, ο Μεντβέντεφ άνοιξε τον αγώνα με break και προηγήθηκε με 3-0, για να διατηρήσει τον έλεγχο σε όλο το 1ο set και να το κατακτήσει με 6-3.

O Χατσάνοφ κατάφερε να ισορροπήσει το ματς, εκμεταλλευόμενος το μοναδικό break point που είχε σε όλο το set στο 6ο game, για να κάνει το break και να προηγηθεί με 4-2.

Ο Μεντβέντεφ για μια ακόμα φορά έκανε break με το που ξεκίνησε ένα set, για να προηγηθεί με 3-0 και στο 3ο σετ. Προστάτευσε και αυτή τη φορά το service του και ολοκλήρωσε την αναμέτρηση στο 9ο game, έπειτα από 2 ώρες και 15 λεπτά.

ERSTE BANK OPEN SINGLES DRAW | DOUBLES | OOP (-1h)

The post Δύσκολα στην 4άδα της Βιέννης ο Μεντβέντεφ appeared first on Tennis24.