Ο Ολυμπιακός κέρδισε με διαιτητή και κοινό στο 95!

Με τον διαιτητή να φοράει...ερυθρόλευκη φανέλλα, η Ξάνθη προδόθηκε απο την άμυνα της (επιπόλαιος ο Μπέρτος, βλακώδη αποβολη στο 87' του έτερου μπακ,ο Βάλλας χόρευε...τσάμικο κλπ) και απο την επίθεση που...έσκασε. Παρ'ολα αυτά ο Ουζουνίδης έστησε πολύ καλά την ομάδα, κέρδιζε μέχρι το 86' με 1-0, ισοφαρίσθηκε ανευ λόγου και αιτίας και έχασε το ματς στις καθυστερήσεις στο...95'!!....Ο Ολυμπιακός, με όλο το κοινό -επιεικώς απαράδεκτο - μαζί του, τον διαιτητή να σφυρίζει "εδρα", την Ξάνθη να ...ξεφουσκώνει στο τέλος, κατάφερε να κερδίσει με 2-1 - προφανως θα έπαιζαν μέχρι να ξημερώσει αρκεί να κέρδιζε ο Ολυμπιακός(ονειρεμένο το γκολ του Μαρσελίνιο στο 1-0) - καλά θα κάνουν ο Βάλλας να μπαίνει κανένα δεκάλεπτο στο τέλος και ο Μπέρτος όταν δεν υπάρχει άλλος στην ομάδα.