Ο Μέσι μίλησε στο 90+5 με απευθείας φάουλ και λύτρωσε την Παρί (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι κι αν είχε «σιγήσει» στο μεγαλύτερο μέρος του ματς; Με άψογο απευθείας φάουλ, ο Λιονέλ Μέσι σφράγισε την ανατροπή-στην ανατροπή της Παρί κόντρα στη Λιλ (4-3) στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων!

Βίντεο ST: Το γκολ του Τρισκόφσκι!Σπουδαίο διπλό μέσα στο Τσίρειο!Η πρώτη τους παρουσία (φωτογραφίες)

Μία στιγμή, μία ευκαιρία. Για κάποιον τυχαίο παίκτη που είχε ελάχιστη συμμετοχή στην εξέλιξη ενός αγώνα, ίσως να μην ήταν αρκετή. Ο Λιονέλ Μέσι, όμως, δεν χρειάστηκε κάτι παραπάνω για να γίνει ο ήρωας της Παρί Σεν Ζερμέν. Με μια αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ... at the buzzer, στο 90+5', ο Αργεντινός legend σφράγισε την ανατροπή-στην ανατροπή των Παριζιάνων επί της Λιλ, σε ένα χορταστικό 4-3 που τη διατήρησε σε απόσταση ασφαλείας από τη 2η Μαρσέιγ και με μοναδική «μουτζούρα» τον τραυματισμό των Νεϊμάρ και Νούνο Μέντες.