Πήρε το ντέρμπι η ΑΕΛ… 5η σερί νίκη στο «Αλφαμέγα»

Η ΑΕΛ πήρε μια σπουδαία νίκη κόντρα στην ΑΕΚ με 2-1. Τα γκολ για την ΑΕΛ σκόραραν οι Μπεραχίνο και Κατσανίκλιτς, ενώ για την ΑΕΚ σκόραρε ο Τρισκόφσκι.

ΑΕΛ - ΑΕΚ 2-1: Στην έδρα της... είναι το αφεντικό!Χειροκρότησαν Τρισκόφσκι οι ΑΕΛίστες

Η Λεμεσιανή ομάδα παραμένει ζωντανή για είσοδο της στην εξάδα. Η ΑΕΛ με την νίκη της ανεβαίνει στους 34 βαθμούς, ενώ η ΑΕΚ παραμένει στους 54.

Στο 3ο λεπτό η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ με τον Κάσα, ωστόσο στην συνέχεια το τέρμα ακυρώθηκε καθώς ο ποδοσφαιριστής της ΑΕΛ υποδέχθηκε την μπάλα από θέση οφσάιντ. Στο 11ο λεπτό η ΑΕΛ σκόραρε με τον Μπεραχίνο και έκανε το 1-0.

Στο 35ο λεπτό η ΑΕΛ διπλασίασε τα τέρματα της, με τον Κατσανίκλιτς.

Στο 41ο λεπτό ο Τρισκόφσκι κέρδισε πέναλτι το οποίο και εκτέλεσε εύστοχα, μειώνοντας για την ΑΕΚ σε 2-1.

Δείτε πως εξελίχθηκε ο αγώνα στο SPORTIME.