Ατσαλένιος-Πατούχας 1-0

22:26 5/2/2012 - Πηγή: OnSports

Μεγάλη νίκη επί του Πατούχα πήρε ο Ατσαλένιος με 1-0, σε ένα ματς με φάσεις και πλούσιο θέαμα.

Η πρώτη καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους έγινε στο 9' όταν μετά από σέντρα του Συσκάκη, ο Γιώργος Γιακουμάκης δοκίμασε το γυριστό σουτ με την μπάλα να φεύγει άουτ. Στο 24' το σουτ του Κουτεντάκη πέρασε λίγο έξω απ' τα δοκάρια του Συνάνη, ενώ την ίδια κατάληξη είχε το σουτ του Ζαφείρη πέντε λεπτά αργότερα. Στο 33' ο Αραβιάκης έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι του Χωματά με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τριχάκη, ενώ στην τελευταία φάση του ημιχρόνου ο Γιώργος Γιακουμάκης έβγαλε την σέντρα στον

Τριχάκη, ο οποίος δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τη λάθος έξοδο του Χωματά στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο ΠΟΑ πήρε το προβάδισμα στο σκορ με δυνατό σουτ του Συσκάκη απ' το ύψος της μεγάλης περιοχής. Στο 72' ο Πατούχας έφτασε μια ανάσα απ' την ισοφάριση, όταν το δυνατό σουτ του Άγγελου Καστελλιανάκη ανάγκασε τον Συνάνη σε δύσκολη απόκρουση με διπλή προσπάθεια.

ΠΟΑ (Μανόλης Πατεμτζής): Συνάνης, Φραγκιαδάκης, Μαρκάκης, Γιακουμάκης Γ (Ν.), Αραβιάκης, Βενιανάκης (43' Καινουργιάκης), Τριχάκης (71' Ανυφαντάκης), Συσκάκης (85' Βλαστός), Γιακουμάκης Γ (Γ.), Χατζηανδρέου, Γιακουμάκης Π.

Πατούχας (Λάκης Καργιωτάκης):Χωματάς, Μπιτσακάκης Μιχ, Κάτελας, Σουργιάς, Ματθαιάκης, Κουτεντάκης (84' Ραπτάκης), Καραντινάκης, Κουνενάκης (λ.τ. 55' Καστελλιανάκης Γ), Ζαφείρης (70' Σούρσος), Καστελλιανάκης Α, Μιαούλης