Χαλκίδα – Μανδραϊκός 1-1

Δύο βαθμούς «άφησε» ο Μανδραϊκός στην έδρα της Χαλκίδας, φέρνοντας ισοπαλία 1-1, μένοντας τέσσερις βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο του 7ου ομίλου.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ευτύχησε να προηγηθεί ο Μανδραϊκός, με τον Πλαβούκο να κάνει το 1-0 για τους φιλοξενούμενους και να τους στέλνει με την καλύτερη ψυχολογία στα αποδυτήρια.

Ωστόσο, λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης και συγκεκριμένα στο 83’, οι γηπεδούχοι απάντησαν με τον Μανιάτη, που ισοφάρισε σε 1-1, δίνοντας στην ομάδα του τον πολύτιμο ένα βαθμό.

ΧΑΛΚΙΔΑ: Μόνος, Καλλιμάνης, Μπακρής (83' Γκιόκας), Πατρός, Νικολόπουλος,

Γκιτσάλης (54' Λέκκας), Μανιάτης, Καλογερόπουλος, Ιορδανίδης, Καρακατσάνης, Κακκάβας (74' Ταυταρίδης).

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ: Τζουραμάνης, Παπουτσής, Γεωργιάδης, Παπαπαναγιώτου, Χελής, Κοκλιώτης, Τουρνάς (73' Χειμωνίδης), Αλημπάς (61' Λιοσάτος), Πλαβούκος (57' Αράπογλου), Ραπτόπουλος, Κωνσταντινίδης.