Δε χάνει ούτε από τον πρωταθλητή στο Βραχάτι!

Ανατρέποντας το εις βάρος του 2-0 σετ, ο Παμβοχαϊκός επικράτησε του Ολυμπιακού με 3-2 και διατήρησε απόρθητη την έδρα του.

Το αήττητο της έδρας του Βραχατίου δεν διατηρήθηκε για… πλάκα τις 15 προηγούμενες αγωνιστικές. Το διαπίστωσε για τα καλά το απόγευμα της Κυριακής (12/2) και ο Ολυμπιακός, που βρέθηκε πολύ κοντά στο να γίνει η πρώτη ομάδα που θα έφυγε χαμογελώντας από τη Βόχα, ωστόσο περιορίστηκε στο... μειδίαμα του ενός βαθμού.

Σε ένα ματς πραγματικό ντέρμπι, ο Παμβοχαϊκός πήρε τη νίκη με 3-2, ολοκληρώνοντας τη μεγάλη ανατροπή, αφού είχε βρεθεί να κυνηγάει στο σκορ με 2-0 σετ. Οι νεοφώτιστοι παρέμειναν στην 3η θέση, μειώνοντας όμως τη διαφορά τους από τον σημερινό τους αντίπαλο στον ένα βαθμό.

Τα σετ: 13-25, 29-31, 25-22, 25-23, 15-13.