Διακοπή στο ντέρμπι της Λεμεσού

Δεν ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της ΑΕ Λεμεσού με τον Απόλλωνα, καθώς οι οπαδοί των φιλοξενούμενων πέταξαν αρκετές φωτοβολίδες στον αγωνιστικό χώρο.

Με την ΑΕ Λεμεσού να επικρατεί 3-1 στο μεγάλο ντέρμπι της πόλης απέναντι στον Απόλλωνα, οι φίλοι των φιλοξενούμενων, πέταξαν αρκετές φωτοβολίδες προς τον έναν επόπτη, με το διαιτητικό τρίο να διατάσει τη διακοπή της αναμέτρησης.

Στο αγωνιστικό μέρος οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και προηγήθηκαν στο 5’ με τέρμα του Ντίκσον. Στο 34’ ο Θεοφίλου έφερε την αναμέτρηση στα ίσια, αλλά στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ο Βούχο έκανε το 2-1 με πέναλτι. Στο 91’ ο Σίλας έκανε το 3-1 για να έρθει το ξέσπασμα από τους οπαδούς του Απολλωνα και το ντέρμπι να μην ολοκληρωθεί ποτέ.