«Δύο στα δύο» για τέσσερις στο ασιατικό Champions League

H Αλ Τζαζίρα, η Αλ Ιτιχάντ, η Αδελαΐδα Γιουνάιτεντ και η Μπουριράμ Γιουνάιτεντ συμπλήρωσαν έξι βαθμούς με την ολοκλήρωση της δεύτερης αγωνιστικής του ασιατικού Champions League.

Στην Αυστραλία, η Αδελαΐδα επικράτησε με 2-0 της Γκάμπα Οζάκα με δύο γκολ στα πρώτα 25 λεπτά. Οι δύο ομάδες είχαν συναντηθεί στον τελικό της διοργάνωσης το 2008.

Ακόμα, η Αλ Τζαζίρα από τα Ηνωμένα Αραβικά

Εμιράτα κέρδισε με 3-2 την Αλ Ραγιάν, αν και προηγήθηκε με 3-0. Μεταξύ άλλων βρήκε δίχτυα ο Βραζιλιάνος στράικερ, Ρικάρντο Ολιβέιρα.

Δύο γκολ σημείωσε ο Ναΐφ Χαζάζι στο 3-1 της Αλ Ιτιχάντ της Σαουδικής Αραβίας επί της Αλ Αραμπί του Κατάρ. Πάντως η Μπουριράμ από την Ταϊλάνδη αποτελεί την έκπληξη της διοργάνωσης, αφού πέρασε με «διπλό» από τη Κίνα.

Η Μπάνι Γας του Φρανθίσκο Γέστε απέσπασε ισοπαλία με 1-1 από την Πακχτακόρ του Ουζμπεκιστάν. Ακόμα, ο Μαράνιο πέτυχε γκολ στο τελευταίο λεπτό του 2-2 της Ουλσάν με το Τόκιο, ενώ ο Λεάντρο Ντομίνγκες πέτυχε δύο τέρματα στο 5-1 της Κασίουα επί των πρωταθλητών Νότιας Κορέας, Γιέονμπουκ, και ο Ντιέγκο Ταρντέλι σημείωσε τα δύο γκολ της Αλ Γκαράφα στην ήττα με 3-2 από την Αλ Χιλάλ.