Έ«χ»ασε την ευκαιρία ο Οδυσσέας

18:41 8/1/2012 - Πηγή: OnSports

Μεγάλη ευκαιρία να πάρει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, έχασε ο Οδυσσέας Αναγέννησης Σερρών, αφού αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 με τον Μ.Αλέξανδρο Ηράκλειας.

Οι Σερραίοι είχαν μοναδική ευκαιρία να πάρουν μια μικρή, αλλά σημαντική βαθμολογική ανάσα, αφού είναι οι ουραγοί στον 2ο όμιλο της Football League 2.

Η σημαντικότερη φάση του παιχνιδιού, έγινε έντεκα περίπου λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, όταν ο Κεφαλάς σημάδεψε με κεφαλιά το δοκάρι των φιλοξενούμενων. Παρ'ότι από το 81' ο Μ.Αλέξανδρος αγωνίζονταν με δέκα παίκτες, οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να πετύχουν το πολυπόθητο γκολ για να... ξεκολλήσουν από τον πάτο της βαθμολογίας.

Έτσι, ο Οδυσσέας Αναγέννησης έφτασε τους 2 πόντους, έχοντας δύο ισοπαλίες και 2 ήττες στο πρωτάθλημα, ενώ η ομάδα της Ηράκλειας έφτασε τους 5 με την δέυτερή της ισοπαλία.