«Έγραψε» o Skinner για Χαρικέινς

05:11 5/2/2012 - Πηγή: OnSports

Με γκολ του Jeff Skinner στα τελευταία λεπτά, οι Καρολάινα Χαρικέινς επικράτησαν με 2-1 των Λος Άντζελες Κινγκς.

Η έβδομη επιλογή του ντραφτ του 2010 «καθάρισε» μόλις 3:02 πριν την λήξη της κανονικής διάρκειας της αναμέτρησης. Τότε συμπλήρωσε 15 γκολ για φέτος και διαμόρφωσε το τελικό 2-1 υπέρ των «τυφώνων».

Στην δεύτερη περίοδο ο Jiri Tlusty είχε ισοφαρίσει σε 1-1, ενώ ο Anze Kopitar είχε ανοίξει το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 4:58 της πρώτης περιόδου σε power-play. Αυτή ήταν, όμως, η μοναδική παραβίαση της εστίας του Cam Ward, ο οποίος τελείωσε το ματς με 24 αποκρούσεις και με μία ακόμα νίκη στην συγκομιδή του.

Αυτό το αποτέλεσμα έφερε τους Χαρικέινς στους 49 βαθμούς και στην 13η θέση της ανατολικής περιφέρειας. Από την πλευρά τους, οι «βασιλιάδες» έμειναν στους εξήντα βαθμούς με δύο σερί ήττες.