Εισβολή οπαδού και διακοπή

Στο ημίχρονο σταμάτησε η αναμέτρηση της Πετρολούλ με την Στεάουα Βουκουρεστίου, καθώς ένας οπαδός μπήκε στον αγωνιστικό χώρο και χτύπησε ποδοσφαιριστή!

Πρωτόγνωρα πράγματα συνέβησαν στο πρωτάθλημα της Ρουμανίας και την αναμέτρηση της Πετρολούλ με την Στεάουα Βουκουρεστίου. Οι φιλοξενούμενοι με εννέα παίκτες ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0.

Στο 43’ της αναμέτρησης οπαδός των γηπεδούχων μπήκε στον αγωνιστικό χώρο και χτύπησε τον αμυντικό των φιλοξενούμενων, Γκαλαμάζ. Η αναμέτρηση συνεχίστηκε μετά από αυτό. Ωστόσο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας της Στεάουα, Ταταρουσάνου, δέχτηκε αντικείμενο και έπεσε στο έδαφος με αποτέλεσμα ο αγώνας να διακοπεί από τον διαιτητή της αναμέτρησης.