Εργοτέλης – Αστέρας Τρίπολης 4-0 (Κ20)

Σαρωτική ήταν η ομάδα Κ20 του Εργοτέλη που επικράτησε 4-0 του Αστέρα Τρίπολης στο Μαρτινέγκο.

Οι «κιτρινόμαυροι» ήταν καλύτεροι, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου σημείωσαν τρία γκολ. Ο Δωματάς στο 36’, ο Μπουχαλάκης στο 41’ και στο 43’ ο Ανδρεαδάκης Π. έδωσαν στον Εργοτέλη άνετο προβάδισμα 3-0 επί των Αρκάδων. Παρά τις προσπάθειες των παικτών του Αστέρα, οι γηπεδούχοι κράτησαν το σκορ, ενώ στο 87’ ο Λίπι διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Δασκαλάκης, Καρβουνιάρης, Λουμπάκης, Πρωτογεράκης, Τζανακάκης, Κοζορώνης, Μπουχαλάκης, Γιαλιτάκης (77’ Πήλιος), Ανδρεαδάκης Π. (73’ Άλλα), Δωματάς (85’ Λίπι), Μπουρσέλης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Γεωργακόπουλος Σκόνδρας, Πετρούσης (46’ Κλάπης), Παπαδημητρίου, Τσουμάγκας, Αναστασόπουλος, Στασινόπουλος, Τόγρου (68’ Ντινιωτάκης), Γιώτσας (20’ Λούβρης), Βαλκάνος, Γκαϊδατζής.