Εξάλεπτες… φλόγες

Έστω και στα τελευταία λεπτά, οι Κάλγκαρι Φλέιμς ανέτρεψαν το 0-1 των Έντμοντον Όιλερς και πήραν την δεύτερη τους φετινή νίκη.

Από το έβδομο λεπτό του αγώνα, ο Tom Gilbert διαμόρφωσε το 1-0, όταν οι Όιλερς είχαν αριθμητικό πλεονέκτημα στο ρινκ. Στην συνέχεια, ο Devan Dubnyk ήταν σταθερός και απροσπέλαστος, όποτε η ομάδα του Έντμοντον φαινόταν ότι θα φύγει νικήτρια από το καναδικό ντέρμπι.

Ωστόσο, 5:57 πριν το τέλος, ο Jay Bouwmeester ισοφάρισε και 4:28 πριν την λήξη ο Alex Tanguay ολοκλήρωσε την ανατροπή. Αυτή μπορεί να… σόκαρε τους Όιλερς, αλλά παράλληλα προκάλεσε πανηγύρια σε όλο το στάδιο.

Πλέον, οι «φλόγες» έχουν τέσσερις βαθμούς σε πέντε ματς. Από την άλλη, ο σύλλογος του Έντμοντον έμεινε στους πέντε.