Φιλική «τριάρα» η Καλαμάτα

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση η Καλαμάτα επικράτησε στο χθεσινό φιλικό του  Παναργειακού με σκορ 3-1.Στο  12’ ο Κωνσταντόπουλος, με δυνατή κεφαλιά  έβαλε μπροστά στο σκορ την Καλαμάτα, ωστόσο έντεκα λεπτά αργότερα ο  Κουτσοδήμος με ωραίο πλασέ έφερε το παιχνίδι στα ίσια.Στο δεύτερο ημίχρονο, η «Μαύρη Θύελλα»  μπήκε στον αγωνιστικό
χώρο, όπως στο πρώτο μέρος, έχοντας σχεδόν καθ’ όλη την διάρκεια την υπεροχή του αγώνα.Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να ξαναμπεί μπροστά στο σκορ χάρη σε γκολ του Αθανασόπουλου στο 52’.Το… κερασάκι στην «τούρτα» το έβαλε τέσσερα λεπτά πριν την λήξη της κανονικής διάρκειας του αγώνα, ο  Αλεξανδρόπουλος, ο οποίος διαμόρφωσε και  το τελικό  3-1.ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Κοψαχείλης, Μπλέτσας, Κωνσταντόπουλος, Ρουμπουλάκου (75΄ Τριανταφυλλάκης), Τσόπελας, Τσαγκαράκης (74΄ Νικητόπουλος), Δασκαλάκης (76΄ Αλεξανδρόπουλος), Κωστής (46΄ Δρούγας), Σπανός (46΄ Παναγιωτάκης), Πετρουζέλλης (54΄ Τσιμικλής), Αθανασόπουλος (65΄ Καραντζανίδης).ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Παπαδόπουλος (40΄ λ. τρ. Ισούρι), Δρούλιας (46΄ Νότης), Σοφός, Πανάκας, Φίλης, Ιασωνίδης (67΄ Τζιώρας), Αλμαλιώτης (46΄ Α. Μπάρλας), Λιάρος, Μπάρλας, Κολλιάκος (64΄ Τριμπόνιας), Κουτσοδήμος (80΄ Φασουλής).