Ισοπαλία στο Μπάνφιλντ

05:21 3/3/2012 - Πηγή: OnSports

Στο 1-1 έμεινε η Μπάνφιλντ με την Γοδόι Κρουζ, αν και κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο του «Florencio Sola».

Ο 27χρονος Ουρουγουανός επιθετικός, Άλβαρο Ναβάρο, άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό, αλλά αυτό το γκολ «ξύπνησε» τους γηπεδούχους. Παρά την υπεροχή της, όμως, η Μπάνφιλντ απλά ισοφάρισε στο 64ο λεπτό με τον Ερνάν Ροντρίγκο Λόπεζ.

Ούτε μετά την αποβολή του Λεονάρντο Σιγκάλι στο 72ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη κάρτα άλλαξε το σκορ της αναμέτρησης, αν και η Μπάνφιλντ έχασε

σωρεία ευκαιριών, ειδικά στα τελευταία λεπτά, Με το «Χ», πάντως, προωθήθηκε στους τέσσερις βαθμούς στην φετινή Clausura, ενώ η Γοδόι Κρουζ έφτασε τους πέντε.

Μπάνφιλντ: Λουτσέτι, Λαντίνο (46' Μπρουμ), Αλάγιες, Ντος Σάντος, Ταγκλιαφίκου, Γκόμεζ (64' Λόπεζ), Ρόγιας, Ελουτσάνς (46' Ντε Σόουζα), Κουιντέρος, Φερέιρα, Τσάβεζ.
Γοδόι Κρουζ ντε Μεντόζα: Ιμπάνιεζ, Σιγκάλι, Σάντσεζ, Γκαρσία (57' Καμπρέρα), Ρούσο, Φαλκόν (74' Κουρμπέλο), Βιγιάρ, Λέρτορα, Ρόγιας, Ναβάρο (69' Καστιγιόν), Καρούσο.