Καμπανιακός-Εθνικός Ν. Αγιονερίου 0-1

«Ζωντανός» στη μάχη της παραμονής παρέμεινε ο Εθνικός Νέου Αγιονερίου, καθώς απέδρασε με τη νίκη από τη Χαλάστρα, επικρατώντας 1-0 του Καμπανιακού.

Το συγκρότημα του Βασίλη Τραϊανόπουλου μπήκε αποφασισμένο για τη νίκη στον αγωνιστικό χώρο και στο 60ο λεπτό πέτυχε το νικητήριο τέρμα με τον Χασάνογλου, ο οποίος με μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ από πλάγια θέση στα αριστερά, έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι του Δαλκίδη. Ο ίδιος παίκτης, στο 15’ είχε δοκάρι. Η ομάδα του Νέου Αγιονερίου, στις καθυστερήσεις του αγώνα οι οποίες ήταν οκτώ λεπτά, έμεινε με εννέα παίκτες, καθώς στο 91’ αποβλήθηκε ο Καρακλίδης

και στο 95’ ο γκολκίπερ Παπαδόπουλος, ο οποίος αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση.

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ: Δαλκίδης, Τανούρκας, Γκόλτσης, Σιούνης, Γερόπουλος (75’ Βογιατζής), Καμπουρίδης, Υψηλός, Κουκουλέκης, Κοσμίδης (57’ Μεσιάρης), Τρικαλινός (69’ Πηγαδάς), Δημητριάδης.

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ: Παπαδόπουλος, Ζορμπάς, Καρακαλίδης, Χρυσοχοΐδης, Αποστολάς, Πουρζιτίδης, Χαιρόπουλος (89’ Στεριανός, Χασάνογλου (97’ Λάτσιος), Γιλτίδης (91’ Βασιλακόπουλος), Λευκαρίτης, Τσιρογιάννης.