Κατέκτησε το Σούπερ Καπ ο Ρούβας!

Ενθουσιασμός επικρατεί στον Ρούβα μετά και την εμφατική νίκη με 4-1 που πέτυχε η ομάδα επί του Ζαρού, κατακτώντας το  Σούπερ Καπ.Πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Περογαμβράκης, ο οποίος βρήκε τρεις φορές τα δίχτυα.Συγκεκριμένα, η ομάδα του Μύρωνα Σηφάκη μπαίνοντας πιο δυναμικά το παιχνίδι, μπήκαν μπροστά σκορ χάρη στο γκολ που σημείωσε στο 13’ ο Περογαμβράκης, για να έρθει ένα λεπτό  αργότερα ο Φουκαράκης να διπλασιάσει τα τέρματα.Το μόνο που κατάφερε
ο Ζαρός ήταν να μειώσει στο 37΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ανδριαδάκη, ωστόσο ο Ρούβας και συγκεκριμένα ο Περογαμβράκης λίγα λεπτά πριν την «εκπνοή» του πρώτου μέρους  αύξησε το δίκτυ του σκορ (3-1).Στο δεύτερο ημίχρονο, αν και ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε, ο Ρούβας κατάφερε να σημειώσει ακόμη ένα γκολ, βάζοντας το «κερασάκι» στην τούρτα, με τον  Περογαμβράκη στο 88’.Για τον Ρούβα αγωνίστηκαν οι: Kαλομοίρης,Μασαούτης,Καραγιαννίδης,Κατσαπελίδης, Τζιράκης, Ταχματζίδης,Ντελίτσας,Σταθόγλου, Πλουσής,Περογαμβράκης, ΦουκαράκηςΓια τον Ζαρό αγωνίστηκαν οι: Σαμαριτάκης,Γκουτσέλης, Νταβιγλάκης, Τσαΐνης, Πρινιανάκης, Διγενής, Χαλκιαδάκης, Γ. Κλαπάκης, Πλίγκος, Ανδριαδάκης, Η. Αλεξάκης