Κέρδισε στη... ρουλέτα το Στρατώνι

Ψύχραιμο από τη γραμμή των βολών αποδείχθηκε το Στρατώνι, που επιβλήθηκε με 75-71 της Νήαρ Ηστ.

Συγκλονιστικός σε εξέλιξη αγώνας έγινε στο κλειστό της Αρναίας, με τους γηπεδούχους να επικρατούν στις λεπτομέρειες χάρη στην αυτοσυγκέντρωσή τους στο τελευταίο λεπτό. Ο Παππάς είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει σε 73-73, αλλά και οι δύο βολές που κλήθηκε να σουτάρει βρήκαν σίδερο. Ο Πιπιλιάρης με 2/2 στην αμέσως επόμενη φάση διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητές: Θεοδώρου, Μοσχοτόγλου.
Δεκάλεπτα: 15-16, 32-34, 53-55, 75-71.
Στρατώνι(Μύθου): Πιπιλιάρης 13, Πεγιάς, Τιλ 3 (1), Κουντουρατζόγλου 1, Κοκολιός 12 (3), Βασιλειάδης 13, Μπούλιας, Κιηγμέτογλου 4, Νουκάρης 3, Κοτζαγιάννης 3, Δασκαλόπουλος 23.
Νήαρ Ηστ (Καρνέσης): Παππάς 12, Εμμανουηλίδης 12 (2), Καρασταμάτης 6, Καραμπάς 10 (2), Χαμαϊδής, Μπούτρος 8, Ψαρόπουλος 23 (3), Καπετζόγλου.