Κορυφή η Λεβερκούζεν

23:50 9/9/2011 - Πηγή: OnSports
Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα η ομάδα του Ρόμπιν Ντουτ πέρασε νικηφόρα με 4-1 από την έδρα της Άουγκσμπουργκ.Στην πρώτη θέση του γερμανικού πρωταθλήματος έστω και προσωρινά βρίσκεται η Μπάγερ Λεβερκούζεν. Οι «ασπιρίνες» για τέταρτο συνεχόμενο έκαναν πολύ καλή εμφάνιση και έτσι πήραν τη τρίτη τους νίκη στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια, επικρατώντας με το εντυπωσιακό 4-1 απέναντι στην Άουγκσμπουργκ εκτός έδρας.Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και πήραν το προβάδισμα μόλις στο 5’
με τον Χοσογκάι. Ωστόσο, στην αμέσως επόμενη φάση ο Σαμ ισοφάρισε για την ομάδα του Ρόμπιν Ντουτ.Οι φιλοξενούμενοι «καθάρισαν» το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο, καθώς ο Κίσλινγκ έκανε το 1-2 στο 23’. Στη επανάληψη δεν άλλαξε η εικόνα του παιχνιδιού και με τα τέρματα των Σαμ (72’) και Ντερντιγιόκ (75’) να διαμορφώνουν το τελικό αποτέλεσμα.ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ: Γιέντς, Χοσογκάι, Σανκό, Ντε Ρεκ, Ντάβιντς, Σινκάλα (62’ Ράινχαρτ), Κάλσεν – Μπράκερ, Βερνέρ (62’ Γκογκία), Μπάιερ, Μπελινγκχάουζεν (77’ Μπα), ΜέλντερςΜΠΑΓΕΡ ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ: Λένο, Κάστρο, Ράιναρτζ, Τοπράκ, Σάαμπ, Ρόλφερς, Ρενάτο Αουγκούστο, Μπέντερ (68’ Μπάλιτς), Μπάλακ (60’ Σούρλε), Σαμ, Κίσλινγκ (75’ Ντερντιγιόκ){youtube}UTYnvec8cuw{/youtube}{youtube}KOnHXJEZZtU{/youtube}{youtube}5cvI-gD9TIg{/youtube}