Κοζάνη-Αλεξάνδρεια 4-1

Ευρεία νίκη σημείωσε η Κοζάνη, καθώς επικράτησε 4-1 της Αλεξάνδρειας, με όλα τα γκολ να σημειώνονται στο δεύτερο ημίχρονο.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, με λίγες φάσεις, ωστόσο στο δεύτερο μέρος, το θέαμα βελτιώθηκε. Στο 47’ ο Σικαλόπουλος άνοιξε το σκορ για την Κοζάνη, σημειώνοντας το 1-0, με την Αλεξάνδρεια να απαντά άμεσα και να ισοφαρίζει στο 55’ με τον Πατρίκα. Στο 70’ ο Σικαλόπουλος

έκανε το 2-1, ενώ δύο λεπτά αργότερα, ο Ζηνόβιος σημείωσε το 3-1. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο 80’ ο Σικαλόπουλος, πετυχαίνοντας χατ τρικ.

Στο 90’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Ζηνόβιος της Κοζάνης, αλλά και ο Πατρίκας της Αλεξάνδρειας.

ΚΟΖΑΝΗ: Γκαραβέλης, Τακίδης, Συμεωνίδης, Ποζίδης, Τραυλός (25’ Μπόζιαρης/ 72’ Τσαβαλάς), Καραμπατζάκης, Σικαλόπουλος, Κουλουκίδης, Ζηνόβιος, Τοπάλης, Παπαδόπουλος Κ. (72’ Δαραμάρας)

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ: Λαμπρόπουλος, Ιτούδης, Μαγκλάρας, Παπαδόπουλος, Πατρίκας, Αβραμόπουλος, Αβραμίδης, Ζωγράφος, Χαλβατζής, Τσαλώνης, Θαμνίδης