Μύκονος – Ηλιούπολη 4-0

Διασυρμό υπέστη η Ηλιούπολη από τη Μύκονο με 4-0, σε ένα παιχνίδι που σημαδεύτηκε από ένα πέναλτυ και δύο αποβολές.

Τον χορό των γκολ για τη Μύκονο άνοιξε στο 25’ ο Καρακίτσος, ενώ στο 32’ ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του από την άσπρη βούλα, όταν ο Σηφάκης ανέτρεψε τον Τσαλμά και αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα.

Παρότι οι νησιώτες στο 56’ έχασαν το αριθμητικό τους πλεονέκτημα, καθώς ο σκορερ των δύο τερμάτων, ο Καρακίτσος, αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κι αποβλήθηκε, στο 67ο λεπτό ο Τσαλμάς διεύρυνε το σκορ πετυχαίνοντας το 3-0. Στις καθυστερήσεις του αγώνα (91’) ο Τουμάσης, που αντικατέστησε τον Τσαλμά στο 70’, διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

ΜΥΚΟΝΟΣ: Μανταφούνης, Αργυρίου, Αλεξανδρόπουλος, Ζουγανέλης, Καρατζάς, Κουκάς (53' Χίσα), Ξένος, Βαλαμούτης, Τσαλμάς (70' Τουμάσης), Καρακίτσος, Πανέτας (80' Τζέλος)

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Σηφάκης, Καφαλούκος, Μύγγηρος, Γεωργακόπουλος, Καρποντίνης (73' Μπράχος), Πολίτης (46' Αγγελόπουλος), Μπούρας, Χαραλαμπόπουλος, Γκίκα, Χαρατσάρης, Γανώλης (31' Σκλήρης).