Νίκες για Μπόκα και Φλουμινένσε

Επικράτησε στον αργεντίνικο «εμφύλιο» η Μπόκα Τζούνιορς της Άρσεναλ Σαραντί, ενώ η Φλουμινένσε κέρδισε με 1-0 την Ζαμόρα και πέτυχε το «τρία στα τρία».

Την πρώτη της νίκη στον τέταρτο όμιλο του Κόπα Λιμπερταδόρες πέτυχε η Μπόκα Τζούνιορς και ενίσχυσε αρκετά τις ελπίδες πρόκρισής της στους «16» της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης της Νότιας Αμερικής. Μάλιστα απαιτήθηκε ανατροπή του αρχικού 1-0 υπέρ της Άρσεναλ.

Συγκεκριμένα οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο ένατο λεπτό με αυτογκόλ του Κλεμέντε Ροντρίγκεζ. Το σοκ

ξεπεράστηκε και ο Πάμπλο Μούτσε ισοφάρισε στο 28ο λεπτό. Ο κορυφαίος παίκτης του γηπέδου, Πάμπλο Λεντέσμα, ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 67ο λεπτό, ενώ ο Ροντρίγκεζ πήρε το... αίμα του πίσω προσφέροντας την τελική πάσα.

Την ίδια ώρα η Φλουμινένσε επικράτησε της Ζαμόρα με 1-0. Οι Βραζιλιάνοι πραγματοποίησαν αρνητική εμφάνιση, αλλά ένα γκολ του Άντερσον στο 57ο λεπτό ήταν τελικά αρκετό, αφού η ομάδα της Βενεζουέλας δεν απείλησε.

Παρακάτω η βαθμολογία του τέταρτου ομίλου ύστερα από την ολοκλήρωση της τρίτης αγωνιστικής: