Ο Ρικέλμε κρατούσε τη... μπαγκέτα στη Μπόκα! (video)

Βήμα... τίτλου έκανε η Μπόκα Τζούνιορς στο πρωτάθλημα Clausura, μετά τη χθεσινή επικράτησή της με 3-0 επί της Γοδόι Κρουζ, με τον «μαέστρο» Ρικέλμε να μοιράζει τρεις ασίστ!

Ακόμη πιο κοντά στην κατάκτηση του τίτλου και στο Clausura βρίσκεται η Μπόκα Τζούνιορς μετά την νίκη της με 3-0 επί της Γοδόι Κρους στον «Bombonera».

Η Τίγκρε έμεινε τρεις βαθμούς πίσω της, στην δεύτερη θέση, μετά την ισοπαλία με την Ατλέτικο Ραφαέλα και η Νούελς Ολντ Μπόις έμεινε στην τρίτη θέση, 4 βαθμούς πίσω της μετά την ήττα με 2-3 από την Σαν Λορέντζο.

Η

Νιούελς μάλιστα προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, αλλά η Σαν Λορέντζο στην επανάληψη έκανε την ανατροπή παίρνοντας το τρίποντο.

Στο «Bombonera» πρωταγωνιστής ήταν ο Χουάν Ρομάν Ρικέλμε, αφού έβγαλε ισάριθμες ασίστ στα τρία γκολ των «χεϊνέλεσες».

Την πρώτη με φάουλ για να ανοίξει το σκορ ο Ινσαουράλδε στο 14', την δεύτερη στο 43' για το 2-0 από τον Σβίτανιτς και την τρίτη για να διαμορφώσει το τελικό 3-0 ο Πάμπλο Μόουτσε.