«Πάγωσε» στη Μόσχα ο Ηρακλής

18:56 1/2/2012 - Πηγή: OnSports

Χωρίς Ντεσπέιν και Κράβαρικ, ο Ηρακλής έχασε με 3-0 από την Ντιναμό στη Μόσχα στο πρώτο ματς του Challenge Round του CEV Cup.

Όπως και στο παιχνίδι με τη Νόλικο Μαασέικ, η ήττα από την οποία του στοίχισε τον αποκλεισμό του από το Champions League, ο Ηρακλής

απέδειξε και στη Μόσχα ότι τα βρίσκει… σκούρα χωρίς τον Ντεσπέιν.

Η απώλεια του Κουβανού ακραίου, που έμεινε για μία ακόμα φορά λόγω προβλήματος με τη βίζα στη Θεσσαλονίκη, σε συνδυασμό με την απουσία του τραυματία Κράβαρικ, δεν επέτρεψαν στους «κυανόλευκους» να κοντράρουν την Ντιναμό στο πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων στο Challenge Round του CEV Cup.

Οι «κυανόλευκοι» ηττήθηκαν με 3-0 κι ενώ είχαν την ευκαιρία να διεκδικήσουν τουλάχιστον το γ΄ σετ, όπου βρέθηκε μπροστά με 18-11. Εκτός αποστολής έμεινε και ο Γιώργος Τζιουμάκας, λόγω ίωσης.

Στον επαναληπτικό της επόμενης εβδομάδας στον Εύοσμο και με τον Ντεσπέιν στη σύνθεσή του, ο Ηρακλής ψάχνει νίκη με οποιοδήποτε σκορ, που θα του επιτρέψει να στείλει το ματς στο «χρυσό» σετ για την πρόκριση στα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Τα σετ: 25-17, 25-17, 25-22.