Πυρσός Γρεβενών-Λευκάδια 0-3

Πολύ καλό παιχνίδι έγινε στα Γρεβενά, όπου τα Λευκάδια επιβλήθηκαν 3-0 του τοπικού Πυρσού, ο οποίος όμως είχε δύο δοκάρια.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυναμικά το παιχνίδι και στο 6’ ο Γεωργίου από κοντά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κωνσταντινόπουλο, ενώ στο 10’ κεφαλιά του Δούμα δεν βρήκε στόχο. Όμως στο επόμενο λεπτό, από φάουλ του Τζεϊρανίδη και κεφαλιά του Έξαρχου η μπάλα βρήκε στον Μπούκα και κατέληξε στα δίχτυα, για το 0-1 των Λευκαδίων. Στο 20’ ο Γεωργίου είχε σουτ στο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, τα Λευκάδια έκαναν αρχικά το 0-2 στο 65’ με τον Σίμο, ενώ στο 72’ ο Ζούρκος σημείωσε

το 0-3. Ο Γεωργίου είχε νέο δοκάρι στο 78’, ενώ ο Δούμας στο 88’ αστόχησε από πλεονεκτική θέση και ο Πυρσός δεν μπόρεσε να σκοράρει.

ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: Αλυσσανδράτος, Τσαρτσαρής, Κυριακίδης (65’ Μπόζιαρης), Μπούκας, Γκέτσιος, Κωντσαντίσογλου, Γεωργίου, Χαραλαμπίδης (24’ Τζερεμές), Μπόλος, Δούμας Ηλ., Μπλάντος (85’ Δούμας Ευρ.)

ΛΕΥΚΑΔΙΑ: Κωνσταντινόπουλος, Μωυσιάδης, Τζεϊρανίδης, Κουβατσίδης, Σίμος, Ματζιαρίδης, Συμπεθέρης (87’ Κοτζαχρήστος), Γιαουτζής, Ζούρκος, Εξαρχος (88’ Λάντζας), Ηλιάδης (75’ Παπαδόπουλος)

ΓΡΕΒΕΝΑ: Κώστας Μάρκου