Σε... τροχιά Champions League η Λεβάντε

01:12 6/3/2012 - Πηγή: OnSports

Διατηρήθηκε στην τέταρτη θέση του ισπανικού πρωταθλήματος η Λεβάντε κερδίζοντας με 3-1 την Μπέτις στην 25η αγωνιστική.

Το συγκεκριμένο παιχνίδι «έκλεισε» το πρόγραμμα και με τη νίκη της η Λεβάντε επανέκτησε μία θέση στην προνομιούχα τετράδα που οδηγεί στο Champions League, κάτι που συνέβαινε επίσης πριν αρχίσει η 25η αγωνιστική. Μπορεί οι γηπεδούχοι

να είχαν λιγότερες ευκαιρίες, αλλά ήταν αυτοί που πέτυχαν τρία γκολ.

Συγκεκριμένα, στο 34ο λεπτό άνοιξε το σκορ ο Μαρκέρο και στο 42ο ο Τόρες διαμόρφωσε το 2-0. Ακολούθησε το 2-1 του Μολίνα στο 44ο λεπτό, αλλά το 3-1 του Κονέ στο 54ο λεπτό «καθάρισε» τον αγώνα υπέρ της Λεβάντε.

Λεβάντε: Μουνούα, Καμπράλ, Μπαγιαστέρος, Χουανφράν, Λόπεζ, Ντε Λα Φουέντε, Τόρες, Μπαρκέρο, Βάλντο (87' Παγιάρδο), Κονέ (73' Βέντα), Γκεζάλ (77' Εστράδα).
Ρέαλ Μπέτις: Φάμπρι, Ραμίρεζ, Παουλάο (54' Σάντα Κρουζ), Νάτσο, Νέλσον, Μπενιάτ,, Ιρινέι, Μοντέρο (60' Τζόναθαν), Σεβίγια (65' Κάνας), Μολίνα, Κάστρο.

Δείτε τη βαθμολογία και το υπόλοιπο πρόγραμμα του ισπανικού πρωταθλήματος.