Σώθηκε η Ίντερ απέναντι στην Κατάνια

23:47 4/3/2012 - Πηγή: OnSports

Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, η Ίντερ παραχώρησε ισοπαλία 2-2 στην Κατάνια και γλίτωσε από ακόμα μία απογοητευτική βραδιά.

Σε καμία περίπτωση η ισοπαλία της Ίντερ με 2-2 απέναντι στην Κατάνια δεν μπορεί να θεωρηθεί επιτυχία για τους «νερατζούρι». Ωστόσο, από τη στιγμή που στο ημίχρονο ήταν πίσω στο σκορ με 2-0, θεωρείται σαν νίκη.

Οι Σικελοί, μπήκαν πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και στο 20’ προηγήθηκαν με τέρμα του Γκόμεζ. Παρόλα αυτά, δεν είχαν πει

την τελευταία τους λέξη και στο 38’ με κοντινή προβολή του Ίθκο πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων.

Στο τελευταίο 20λεπτο, μπορεί όλοι να θεώρησαν ότι οι «νερατζούρι» θα ηττούνταν και πάλι, ωστόσο ο Φορλάν στο 71’ μείωσε σε 2-1, για να έρθει ο Μιλίτο στο 80’ να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

ΙΝΤΕΡ: Ζούλιο Σέζαρ, Ζανέτι, Λούσιο, Σάμουελ, Ναγκατόμο, Φαραόνι (46’ Σνάιντερ), Παλόμπο (61’ Όμπι), Καμπιάσο (61’ Πόλι), Φορλάν, Πατσίνι, Μιλίτο
ΚΑΤΑΝΙΑ: Καρίζο, Μότα, Λεγκροτάλιε, Σπόλι, Μαρκέσε, Ίθκο, Λόντι, Αλμιρόν, Γκόμεζ (87’ Λάμα), Μπαριέντος (76’ Σεϊμούρ), Μπεργκέσιο (68’ Εμπαγκουά).