Σταθόπουλος: «Επικρατήσαμε ολοκληρωτικά»

19:53 4/3/2012 - Πηγή: OnSports

Ικανοποιημένος εμφανίστηκε ο προπονητής του Απόλλωνα Σμύρνης, Στάθης Σταθόπουλος, μετά την ισοπαλία με τον ΠΑΟ Ρουφ με σκορ 1-1.

Ο προπονητής της «Ελαφράς Ταξιαρχίας», τόνισε πως η ομάδα του επικράτησε ολοκληρωτικά στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ θα μπορούσε να πάρει τη νίκη.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε στο «apollon1891»:

«Τη νίκη την ψάχνουμε σε όλα τα ματς. Σήμερα είχαμε δύο αρχές από κάθε ημίχρονο νεκρές. Στη συνέχεια όμως ισορροπήσαμε, πήγαμε πολύ

καλύτερα και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Ήταν ένα ματς χωρίς φάσεις και, αν κάποιος μπορούσε να κερδίσει, αυτός ήμασταν εμείς. Όσο περνούσε η ώρα στο δεύτερο ημίχρονο, η επικράτησή μας ήταν ολοκληρωτική. Ενισχύσαμε νωρίς την ομάδα με αλλαγές, κερδίσαμε περισσότερες μπάλες, αλλά δεχθήκαμε γκολ στην πρώτη φάση του αντιπάλου μας μετά από πολύ καλή απόκρουση του Σταυριανού. Είναι ένα αποτέλεσμα που, όπως εξελίχθηκε, μας αφήνει ικανοποιημένους, αλλά ήρθε σε ένα παιχνίδι που ο Απόλλων είναι από αυτά που πρέπει να παίρνει», δήλωσε ο Στάθης Σταθόπουλος.