Στο 2-2 οι Σένατορς με Turris

Οι Ότουα Σένατορς επικράτησαν των Νιου Γιορκ Ρέιντζερς με 3-2 στην παράταση και ισοφάρισαν τη σειρά σε 2-2.

«Χρυσός» σκόρερ ήταν ο Kyle Turris στο 2:42 του έξτρα χρόνου. Με το σκορ στο 2-2, οι δύο ομάδες έχασαν πάμπολλες ευκαιρίες στο τρίτο 20λεπτο, αλλά ο Craig Anderson (31 αποκρούσεις) και Henrik Lundqvist (28 αποκρούσεις) υποχρέωσαν τη διεξαγωγή παράτασης. Ο δεύτερος, όμως, άντεξε μόλις 162 δευτερόλεπτα σε αυτή και παραχώρησε τη νίκη στους «σενς».

Στο δεύτερο 20λεπτο οι Milan Michalek και Sergei Gonchar είχαν ισοφαρίσει σε 2-2. Άλλωστε οι Anton Stralman και Ryan Callahan είχαν διαμορφώσει το 2-0 εντός των πρώτων 6:10 της αναμέτρησης.

Πλέον η σειρά επιστρέφει στη Νέα Υόρκη και οι Ρέιντζερς διατηρούν το πλεονέκτημα έδρας. Όπως συμβαίνει σε όλες τις σχετικές περιπτώσεις (σειρά στο 2-2), το πέμπτο παιχνίδι θα έχει πολύ μεγάλη σημασία.