Συνεχίζεται το σερί για τους Άβαλανς

Νέα ήττα για τους Μινεσότα Ουάιλντ, αφού ακόμα και οι Κολοράντο Άβαλανς πέρασαν από την έδρα τους με σκορ 4-2.

Μάλιστα, οι «τρελοί» προηγήθηκαν δύο φορές στο σκορ, αλλά τα γκολ των Jan Hejda και Τ.J. Galiardi στην τρίτη περίοδο έκαναν την διαφορά υπέρ των αποφασισμένων Άβαλανς. Στο τέλος της δεύτερης περιόδου, ο Gabriel Landeskog είχε ισοφαρίσει σε 2-2 σε κρίσιμο σημείο, λίγα δευτερόλεπτα πριν το τέλος της δεύτερης περιόδου.

Από το πρώτο εικοσάλεπτο, ο Pierre-Marc Bouchard άνοιξε το σκορ υπέρ των Ουάιλντ, ενώ ο Cal Clutterbuck συμπλήρωσε δέκα φετινά γκολ διαμορφώνοντας το 2-1 λίγα λεπτά μετά την πρώτη ισοφάριση του Ryan O' Reilly. Πλέον, οι Άβαλανς έχουν 39 βαθμούς με πέντε συνεχόμενες νίκες, ενώ ο σύλλογος της Μινεσότα έμεινε στους 45 με την τέταρτη της συνεχόμενη ήττα.