20:57 9/11/2013 - Πηγή: AEK365

SERIE A'- 12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΙΝΤΕΡ- ΛΙΒΟΡΝΟ: 2-0
Γήπεδο: Σαν Σίρο

Σημαντική νίκη πήρε η Ίντερ με 2-0 επί της Λιβόρνο στην επανεμφάνιση του Ζανέτι μετά από 6 μήνες.

Στο 26' ο Παλάσιο έπιασε την κεφαλιά από καλή θέση, αλλά η μπάλα έφυγε μόλις άουτ, ενώ στο 30' η Ίντερ πήρε κεφάλι στο σκορ. Ο Τζόναθαν έβγαλε τη σέντρα από δεξιά και ο Μπάρντι έκανε τραγικό λάθος κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του. Στο 41' η κεφαλιά του Παλάσιο έφυγε λίγο άουτ και στο 45' ο Μπάρντι είπε όχι σε σουτ του Άλβαρες.

Στο 54ο

λεπτό το σουτ του Έμερσον έφυγε λίγο άουτ, όπως και η κεφαλιά του Σάμουελ στο 64', ενώ στο 65' ο Μπάρντι είπε όχι ε σουτ του Παλάσιο. Στο 72' και στο 74' τα σουτ των Καμπιάσο και Παουλίνιο πέρασαν λίγο άουτ, ενώ στο 82' στο ματς μπήκε ο Ζανέτι μετά από πολύμηνη απουσία. Το τελικό 2-0 έκανε στο 90+1' ο Ναγκατόμο.

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Ρανόκια, Ρολάντο, Σάμουελ, Τζόναθαν, Ταϊντέρ (82' Ζανέτι), Καμπιάσο, Άλβαρες (58' Κόβασιτς), Ναγκατόμο, Γκουαρίν (71' Μπελφοντί), Παλάσιο

ΛΙΒΟΡΝΟ: Μπάρντι, Κετσερίνι, Βαλεντίνι, Άμερσον, Γκεμίτι (88' Μπόρχα), Λούκι, Ντάνκαν (46' Μπενάσι), Σκιαταρέλα, Μπαγιέ, Σιλιγκάρντι (65' Εμεγκαρά), Παουλίνιο

ΚΑΤΑΝΙΑ- ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: 1-0
Γήπεδο : Άντζελο Μασιμίνο

Σημαντική νίκη πέτυχε η Κατάνια με 1-0 κόντρα στην Ουντινέζε και πήρε ανάσα.

Στο 12ο λεπτό ο Μπρκιτς είπε όχι σε σουτ του Κέκο, ενώ στο 17' και στο 19' τα σουτ των Περέιρα και Μουριέλ, έφυγαν λίγο άουτ. Στο 24' ο Περέιρα σημάδεψε το δοκάρι της Κατάνια, η οποία τελικά άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Μάξι Λόπες στο 30'.

Η Ουντινέζε άγγιξε τα γκολ στο 67ο λεπτό, αλλά το σουτ του Πίντζι σταμάτησε στο δοκάρι του Αντουχάρ. Στο 85' ο Αντουχάρ είπε όχι σε κεφαλιά του Μουριέλ.

ΚΑΤΑΝΙΑ: Αντουχάρ, Λεγκροτάλιε, Γκιομπέρ, Ρολίν, Καπουάνο, Ταχτσίδης, Γκουαράντε (65' Άλβαρες), Αλμιρόν (49' Ίζκο), Κέκο (71' Λέτο), Κάστρο, Λόπες.

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: Μπρκιτς, Ντανίλο, Ερτό (61' Λόπεθ), Ντομίτσι (46' Νάλντο), Φερνάντες, Λατσάρι, Μπάστα, Πίντζι (83' Άλαν), Σίλβα, Περέιρα, Μουριέλ.