ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΜΠΟΥΝΤΕΣΛΙΓΚΑ - 8η αγωνιστική

ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗ-ΑΜΒΟΥΡΓΟ: 0-5

ΓΗΠΕΔΟ: Grundig-Stadion

Βαθιά βαθμολογική ανάσα για το Αμβούργο το οποίο με εντυπωσιακή εμφάνιση

και τον Λασόγκα να οργιάζει επικράτησε με 5-0 της Νυρεμβέργης. Ο Ράφαελ Φαν Ντερ Φάαρτ άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό και ακολούθησαν δύο τέρματα του Λασόγκα στο 60' και στο 63' τα οποία "έφτιαξε" ο Ολλανδός. Το σόου του 21χρονου Γερμανού επιθετικού συνεχίστηκε στο 67' όταν κατάφερε μέσα σε επτά λεπτά να πετύχει χατ τρικ. Ο Αρσλάν στο 74' διαμόρφωσε το τελικό 0-5.

ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗ: Σέφερ, Τσάντλερ, Νίλσον, Πόγκατετζ, Πλάτενχαρντ, Χασέμπε, Φραντς (66'Φέουλνερ), Κιγιοτάκε (73'Σταρκ), Χλούσεκ, Πέκχαρτ, Ντρμιτς.

ΑΜΒΟΥΡΓΟ: Άντλερ, Βέστερμαν, Ταχ, Ντζουρού, Γιάνσεν, Αρσλάν (81'Γίρατσεκ), Μπαντέλι, Ζόουαω(61'Μπάιστερ), Φαν ντερ Φάαρτ, Καλχάνογλου, Λασόγκα (84'Ρούντνεφς).

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ-ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ: 1-1

ΓΗΠΕΔΟ: Mage-Solar-Stadion

Με γκολ λίγο πριν από το τέλος η Φράιμπουργκ γλίτωσε νέα ήττα και αναδειχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Άιντραχτ. Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ με αυτογκόλ του Γκίντερ στο 64ο λεπτό όμως η Φράιμπουργκ κατάφερε να ισοφαρίσει στο 85' με τον Χέφλερ. Στο 90' η Άιντραχτ έμεινε με δέκα όταν αποβλήθηκε ο Φλουμ.

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ: Μπάουμαν, Σοργκ, Γκίντερ, Κρμας, Γκίντερ (76'Κλάους), Φερνάντες (73'Χέφλερ), Σούστερ, Σμιντ, Κοκέλιν, Φράις, Μεχμέντι.

ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡ.: Τραπ, Γιουνγκ, Σαμπράνο, Άντερσον, Ντζάκπα, Ρους, Ρόντε (54'Φλουμ), Ινούι, Μπαρνέτα, Άιγκνερ (63'Λάκιτς), Κάντλετς (88'Σελότσι).