23:46 10/3/2012 - Πηγή: AEK365

SERIE A'- 27η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΑΛΕΡΜΟ- ΡΟΜΑ: 0-1
Γήπεδο: Ρέντζο Μπαρμπέρα
Στις νίκες επέστρεψε μετά από 2 αγωνιστικές επέστρεψε η Ρόμα, νικώντας με 1-0 μέσα στην έδρα της Παλέρμο.
Με γκολ από τα αποδυτήρια ξεκίνησε η Ρόμα, καθώς μόλις στ 3ο λεπτό ο Λαμέλα έκλεψε από τον Μουνιόθ, έκοψε στον Μπορίνι που μέσα από την περιοχή νίκησε τον Βιβιάνο.
Στο 2ο' ο Μπαλτζαρέτι έκανε κάτι σαν σέντρα σουτ, με τον Λόμποντ να διώχνει σε κόρνερ, ενώ

στο 23' ο Λαμέλα τρίπλαρε τον Μουνιόθ, έκανε και το σουτ, αλλά ο Βιβιάνο απομάκρυνε.
Στο 28' ο Λόμποντ απομάκρυνε τη σέντρα σουτ του Μίκολι, ενώ στο 44ο λεπτό ο Ρουμάνος γκολκίπερ έδιωξε σε κόρνερ εντυπωσιακά το σουτ του Μαντοβάνι.
Στο 68ο λεπτό η Ρόμα είχε ένα πολύ καλό σουτ με τον Μπορινι, με την μπάλα να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων, ενώ στη συνέχεια η Ρόμα μπόρεσε να κρατήσει τη νίκη.
ΠΑΛΕΡΜΟ: Βιβιάνο, Πιζάνο, Μουνιόθ, Μαντοβάνι, Μπαλτζαρέτι, Μπαρέτο, Ντονάτ, Άκουα (87' Βάσκεθ), Ζάχαβι (46' Ίλισιτς), Μίκολι, Μπουντάν (46' Ερνάντες).
ΡΟΜΑ: Λόμποντ, Ρόζι, Χάιντζε, Κιάερ, Χοσέ Άνχελ, Ντε Ρόσι, Γκρέκο (79' Μαρκίνιο), Γκάγκο (88' Σιμπλίσιο), Λαμέλα (81' Κρκιτς), Μπορίνι, Τότι.