Δεν «καθάρισε» η Σέλτικ

20:06 1/12/2012 - Πηγή: AEK365

ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΚΩΤΙΑΣ ΤΕΤΑΡΤΟΣ ΓΥΡΟΣ

Στο "Celtic Park" η Σέλτικ έμεινε στο 1-1 με την Άρμπροουθ, ομάδα δεύτερης κατηγορίας, και έτσι θα χρειαστεί να διεκδικήσει την πρόκριση της στην επόμενη φάση σε αγώνα ρεβάνς. Η πρωταθλήτρια Σκωτίας προηγήθηκε στο 39ο λεπτό με αυτογκόλ του Κέντι αλλά η Άρμπροουθ κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Ντόρις τρία λεπτά πριν το τέλος. Ο Λένον παρέταξε την Σέλτικ με εννέα αλλαγές ενόψει και του αγώνα με την Σπαρτάκ Μόσχας για το Τσάμπιονς Λιγκ.
Σε επαναληπτικό

θα λύσουν οριστικά τις διαφορές τους και η Αμπερντίν με την Μάδεργουελ που έμειναν στο 1-1. Η γηπεδούχος Αμπερντίν ισοφάρισε στις καθυστερήσεις με τον ΜακΓκιν το γκολ που πέτυχε η Μάδεργουελ στο 80ο λεπτό με τον Μέρφι.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων στον τέταρτο γύρο του Κυπέλλου Σκωτίας με τους νικητές να παίρνουν το εισιτήριο για την επόμενη φάση.
Ρος Κάουντι-Ινβερνές 3-3
Αμπερντίν-Μάδεργουελ 1-1