EUROPA LEAGUE- 8ος ΟΜΙΛΟΣ- 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΕΣΤΟΡΙΛ- ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ: 0-0
Γήπεδο: Κοΐμπρα ντα Μότα

Στο 0-0 κόλλησαν Εστορίλ και Φράιμπουργκ και βγήκαν χαμένες και οι δύο.

Στο 14ο λεπτό ο Μπάουμαν βγήκε και πρόλαβε τον Λεάλ σωτήρια, ο οποίος στο 30' είχε ένα πολύ καλό σουτ, που έφυγε λίγο άουτ.

Στο 49ο λεπτό μετά από κόρνερ ο Λεάλ έπιασε από κοντά την κεφαλιά αλλά δεν βρήκε στόχο, ενώ και η κεφαλιά του Σεμπά στο 52' έφυγε κι αυτή άουτ. Στο 59' ο Καρλίτος έπιασε νέα

κεφαλιά με την μπάλα να βρίσκει λίγο και στο δοκάρι του Μπάουμαν. Στο 86ο λεπτό αποβλήθηκε ο Χέφερ της Φράιμπουργκ, η οποία δύο λεπτά μετά έχασε και τον Γκουεντέ με κόκκινη.

ΕΣΤΟΡΙΛ: Βάγκνερ, Ταβάρες, Μάνο, Γκονσάλο, Φερνάντες, Μπαμπάνκο, Γκονσάλβες (81' Λόπεθ), Εβάνδρο, Λεάλ (81' Πέδρο), Σεμπά, Καρλίτος (67' Μπαλμπόα).

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ: Μπάουμαν, Κρμας, Ντιανέ, Κοκελέν (69' Γκίντερ), Σοργκ, Λορεντζόνι, Νταριντά (6' Φράις), Πίλαρ, Χέφλερ, Γκουεντέ, Κερκ (46' Μεχμεντί).

ΣΕΒΙΛΛΗ- ΣΛΟΒΑΝ ΛΙΜΠΕΡΕΤΣ: 1-1
Γήπεδο: Σάντσεθ Πιθχουάν

Με την ισοπαλία 1-1 βολεύτηκαν Σεβίλλη και Σλόβαν Λίμπερετς, που όπως όλα δείχνουν θα πάρουν και οι δύο την πρόκριση.

Στο 6ο λεπτό η κεφαλιά του Ράμπουσιτς πέρασε λίγο άουτ, ενώ στο 11' ο Χρόσο είπε όχι σε σουτ του Ρέγιες. Στο 23ο λεπτό το βολέ του Ραμπέγιο έφυγε μόλις άουτ, αλλά στο 30' ο Περότι με τρομερό φάουλ έκανε το 1-0 για τη Σεβίλλη.

Στο 52ο λεπτό ο Χρόσο πρόλαβε σωτήρια τον Ρουσέσκου, ενώ στο 53' και στο 55' ο Μπιά έχασε δύο τεράστιες ευκαιρίες. Στο 63' ο Ρουσέσκου δεν βρήκε για λίγο την μπάλα μέσα από την περιοχή και στο 70' η Σλόβαν έφερε στα ίσα το ματς με τον Παβέλκα.

ΣΕΒΙΛΛΗ: Βάρας, Φάζιο, Ναβάρο, Κάλα, Κόκε, Μπιά, Κριστόφορ, Ραμπέγιο (69' Ράκιτιτς), Περότι (78' Βιτόλο), Ρέγιες, Ρουσέσκου (76' Μπακκά).

ΣΛΟΒΑΝ: Χρόσο, Κέλιτς, Φρίντεκ, Κόβατς, Φλάισμαν, Παβέλκα, Ριμπάλκα (69' Κουφάλ), Σακέι, Ράμπουσιτς (90+3' Xούσεκ), Σούραλ Ντελάρζ (63' Καλίτβιντσεφ).