Διαδικαστική ήττα για την ΑΕΚ

20:28 8/12/2014 - Πηγή: AEK365

Η ανδρική ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ κατέβηκε με σύνθεση έκτακτης ανάγκης στην αναμέτρηση για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Volleyleague και τελικά γνώρισε διαδικαστική ήττα με 3-0 σετ από τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη.

Το ματς

Όπως ήταν λογικό η ΑΕΚ

μπήκε στο παιχνίδι δείχνοντας νωθρή εικόνα, με τον ΠΑΟΚ να το εκμεταλλεύεται και να παίρνει προβάδισμα στο σκορ από νωρίς. Η Ένωση δεν μπορούσε να αντιδράσει με αποτέλεσμα να γίνει εύκολα το 1-0 στα σετ.
Προβλήματα σε άμυνα κι επίθεση συνεχίστηκαν για τους «κιτρινόμαυρους» και στο δεύτερο σετ. Αυτό ήταν κάτι που έδωσε... τροφή στους γηπεδούχους για να συνεχίσουν το παιχνίδι τους και να ανεβάσουν τη διαφορά, φτάνοντας τελικά στο 2-0 σετ.
Στο τρίτο σετ η ΑΕΚ μπήκε στο παρκέ με την διάθεση να το παλέψει και κατάφερε να βρεθεί μπροστά ακόμα και με τρεις πόντους (6-9), στη συνέχεια ο ΠΑΟΚ αντέδρασε, αλλά η Ένωση έδειξε να προσπαθεί ακόμα περισσότερο (13-13). Αυτό όμως δεν ήταν αρκετό, αφού τα λάθη της στοίχησαν με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με 3-0 σετ.

Τα σετ: 25-15, 25-17, 25-19.