CHAMPIONS LEAGUE- 5ος ΟΜΙΛΟΣ-3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΤΕΑΟΥΑ ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙΟΥ - ΒΑΣΙΛΕΙΑ: 0-1
Γήπεδο: Αρένα Νασιονάλα

Έμφραγμα στο 87' για τη Βασιλεία, που κόλλησε στο 1-1 με τη Στεάουα.

Στο 10ο λεπτό το σουτ του Στρέλερ δεν ανησύχησε τον Ταταρουσάνου, ενώ στο 18' το σουτ του Στάντσιου από καλή θέση, πέρασε μόλις άουτ. Στο 19' ο Σζουκάλα έκοψε σωτήρια τον Σαλάχ, ενώ στο 30' το σουτ του Σαφάρι πέρασε λίγο άουτ, στο 36' ο Σομέρ, απέκρουσε εντυπωσιακά την προσπάθεια του Τανάσε, όπως έκανε και στο 39' σε κεφαλιά του Σζουκάλα μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Ένα λεπτό αργότερα, η Βασιλεία άγγιξε το γκολ, καθώς είχε δοκάρι με τον Στόκερ, αλλά στην επανάληψη η Βασιλεία μπήκε αποφασισμένη.

Έτσι στο 48ο λεπτό, ο Ντίας βρήκε χώρο έξω από την περιοχή και με τρομερό πλασέ, νίκησε τον Ταταρουσάνου κι έκανε το 1-0. Στο 64' ο Σομέρ απέκρουσε το σουτ του Φίλιπ και στη συνέχεια ο Καπετάνος που μπήκε στη φάση, ήταν οφσάιντ, ενώ στο 74' ο Τάτου αστόχησε από καλή θέση. Τελικά στο 88ο λεπτό, ο ίδιος παίκτης με όμορφο σουτ έκανε το 1-1.

ΣΤΕΑΟΥΑ ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙΟΥ: Ταταρουσάνου, Γκεοργκιέφσκι, Σζουκάλα, Γκάρντος, Λατοβλεβίτσι, Πιντίλι (59' Φίλιπ), Τανάσε, Στάνσιου (55' Τάτου), Μπουρκεάνου, Πόπα, Πιοβατσάρι (46' Καπετάνος)

ΒΑΣΙΛΕΙΑ: Σομέρ, Φόσερ, Σχαρ, Ιβάνοφ, Σαφάρι (68' Τζάκα), Φράι, Ντιέ (87' Αγέτι), Σαλάχ, Στόκερ, Ντίας, Στρέλερ (74' Ελνενί).