Έπαιζαν για 26 λεπτά με το ίδιο νούμερο στις φανέλες!

11:48 30/3/2013 - Πηγή: AEK365

Να μπερδέψουν τους αντιπάλους τους θέλησαν οι άνθρωποι της Ουνιάο Μπαρμπαρένσε που στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης με την Λινένσε, έβαλαν δύο παίκτες με τον ίδιο αριθμό φανέλας!

Συγκεκριμένα, ο μέσος της ομάδας, Μπρίτο, αγωνίστηκε στο πρώτο ημίχρονο με το «7» στην πλάτη, αλλά μετά την επανάληψη είχε το «5», όπως και ο αμυντικός, Ράφαελ Σίλβα!

Ο διαιτητής άργησε πάντως να το πάρει... χαμπάρι, καθώς πέρασαν 26 λεπτά για να ανακαλύψει το «κόλπο». Οι δύο παίκτες πήραν από μία κίτρινη κάρτα και ο Μπρίτο άλλαξε φανέλα, ολοκληρώνοντας τελικά το ματς με το νούμερο 17!

«Χρησιμοποιήσαμε όλες τις μεθόδους που μπορούσαμε για να κερδίσουνε. Ήταν μία στρατηγική και είχε αποτέλεσμα», δήλωσε ο Μπρίτο μετά τη νίκη της Μπαρμπαρένσε με 3-2 στο πρωτάθλημα Παουλίστα.