19:54 20/10/2013 - Πηγή: AEK365

PREMIER LEAGUE- 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ- ΤΟΤΕΝΑΜ: 0-2
Γήπεδο: Βίλα Παρκ

Με νίκη συνέχισε η Τότεναμ, που επικράτησε της Βίλα με 2-0 και βρέθηκε μέσα στην τετράδα.

Στο 3ο λεπτό ο Αγκμπονλαχόρ αστόχησε εξ επαφής, ενώ στο 20' ο Γιορίς έδιωξε δύσκολα το φάουλ του Γουέστγουντ. Τελικά στο 28ο λεπτό ο Τάουνσεντ έκανε κάτι σαν σέντρα, ο Γκουζάν μπερδεύτηκε και η Τότεναμ πήρε έτσι κεφάλι στο σκορ.

Στο

59ο λεπτό η κεφαλιά του Μπεντεκέ, έξυσε το δοκάρι της Τότεναμ, ενώ στο 63' και πάλι ο Μπεντεκέ έπιασε την κεφαλιά, αλλά δεν ανησύχησε τον Γιορίς. Η Τότεναμ έπαιξε έξυπνα από εκεί κει πέρα και στο 65ο λεπτό, οι παίκτες του Βίλας Μπόας έκρυψαν την μπάλα, με τον Σολδάδο να κάνει το 2-0 με άψογο πλασέ. Στο 71ο λεπτό το σουτ του Τάουνσεντ πέρασε λίγο άουτ.

ΆΣΤΟΝ ΒΙΛΑ: Γκουζάν, Μπακουνά, Φλάαρ, Κλαρ, Ελ Αχμάντι (69' Σιλά), Γουέστγουντ, Λούνα, Ντελφ, Βάιμαν, Αγκμπνλαχόρ (Τόνεφ), Κόζακ

ΤΟΤΕΝΑΜ: Γιορίς, Γουόκερ, Κίρικες, Ντάουσον, Βερτόνχεν, Παουλίνιο, Σάντρο, Τάουνσεντ, Χόλτμπι (70' Ντεμπελέ), Σίγκουρντσον (66' Λένον), Σολδάδο (84' Ντεφό)