«Εξάσφαιρη» η Βραζιλία (VIDEO)

10:30 8/9/2013 - Πηγή: AEK365

Την πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση στην οποία βρίσκεται, ενόψει Μουντιάλ, επιβεβαίωσε η Βραζιλία που επικράτησε εύκολα της Αυστραλίας με 6-0 σε φιλικό προετοιμασίας.
Οι Βραζιλιάνοι διεθνείς έπαιζαν εντός έδρας και ήταν καταιγιστικοί από τα πρώτα λεπτά με τον Τζο να κάνει το 1-0 μόλις στο 8ο λεπτό και ο ίδιος παίκτης στο 34' έκανε το 2-0. Δυο λεπτά αργότερα ο Νεϊμάρ έκανε το 3-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη, οι Βραζιλιάνοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και πέτυχαν άλλα τρία γκολ με τους Ραμίρες (58'), Πάτο (73') και Λουίς Γκουστάβο (84') που διαμόρφωσαν το τελικό 6-0.
Η σύνθεση της Βραζιλίας: Ζούλιο Σέζαρ, Μαϊκόν (77' Ρότσα), Τιάγκο Σίλβα, Νταβίντ Λουίζ (61' Ντάντε), Ραμίρες, Μαρσέλο (46' Μάξουελ), Λουίζ Γκουστάβο, Μπερνάρντ (61' Λούκας) Παουλίνιο (62' Παουλίνιο), Τζο (67' Πάτο), Νεϊμάρ